Artikkelin kuvat

    Artikkelit - Yleinen

    KATSELE PYHÄJÄRVEÄ KAMERASTA!

    14.11.2008

    Jos olet matkoilla, opiskelemassa, kesäasukas, muuttanut Uukuniemeltä pois tai muuten vain ikävöit Pyhäjärven maisemiin, on sinulla nyt mahdollisuus internetin välityksellä kurkistaa tutuille rannoille vaikka toiselta puolelta maapalloa.

    Kuvaa Pyhäjärveltä pääset katselemaan klikkaamalla ylälaidan navigointipalkissa olevaa kameran linkkiä.

    Kamera on sijoitettu Uukuniemen kirkonkylälle Pyhäjärven rannalle kuvamaan Papinniemenselkää länteen päin. Etuoikealla Papinniemi, keskellä Kontiosaari.

    Arkistosta näet tunnittaiset kuvat viimeisen 24 tunnin ajalta sekä päivittäin otettuja kuvia. Syyspimeällä ja yöaikaan kameran kuva saattaa olla täysin musta, tällöin kannattaa katsella arkistosta päivällä otettuja kuvia.

    Kiitos Uukuniemen Osuuspankille sekä Halla ja Sakari Hämäläiselle tuesta kameran pystyttämisessä!




     
    Lisää artikkeleita aiheesta Yleinen


     
    Artikkelit - Pääsivu

    Menikö ohi silmien?
    - Kuu kiurusta kesään, puolikuuta peipposesta, västäräkistä vähäsen, pääskysestä ei päivääkään!
    - Uukuniemi-juhlia 2011 vietettiin aurinkoisessa hellesäässä
    Yhdistyksiä